
S. C. Vlaardingen Holy
Holy 1 - Schiedam 1
24 augustus 2010Schiedam heeft het zwaar, Holy heeft het licht
De coaches van honkbalverenigingen Holy en Schiedam wilden graag dat hun teams weer eens oefenden tegen elkaar (vorige keer was 25 mei, 6-12 verlies voor Holy) en dat terwijl de competities in respectievelijk de 3e klasse en 1e klasse gewoon nog aan de gang zijn. En zo werd er dus afgelopen dinsdagavond 24 augustus aan de Zwaluwenlaan een leuke pot honkbal gespeeld, in plaats van de gebruikelijke training onder leiding van John Jonkers en Ton Benner.
Bij de Vlaardingers waren Tim Voorend, Jeffrey de Haan en Aren Vink afwezig en zaten Michael Sloot en Don Zandbergen op de reservebank. Opmerkelijk genoeg stond Maurice Sloot op de heuvel, die normaal alleen in de aanloop naar de competitie weleens een paar innings mag gooien, en niet iemand uit de “vaste” werpersstaf! En het moet gezegd, hij deed het uitstekend, heeft het 3,5 innings volgehouden en pas na een paar fouten van zijn veld en toen Schiedam beter vat op zijn pitches kregen werd hij gewisseld.
De 1e werper van Schiedam daarentegen, Arno Verbrugge, had heel wat meer moeite met de tegenstanders, het lijkt wel of Holy makkelijker met snellere pitchers kan omgaan dan hoger spelende teams met de Vlaardingse werpers (denk aan de oefenpot tegen Hawks!!) In de 1e inning kwamen er alleen Schiedammers op de honken door 1x 4wijd en een 2honkslag.
De thuisploeg deed het een stuk beter, na de 1e nul liepen alle honken vol door honkslagen van Derrick Verweij en Rene Verbrugge (inderdaad, broer van Arno) en 4wijd van Maikel Benner. Toen ook Berry Tilmans 4wijd kreeg, was dat automatisch een punt en de 2honkslag van Sander van der Loos leverde nog eens 2 runs op: 3 – 0. In de 2e inning bleek wel de slagkracht van de buren, na 2 nullen op rij volgde een homerun! Maar Holy liet het verschil weer 3 punten bedragen, Maurice (honkslag) scoorde toen de 2e nul gemaakt werd (en Derrick inmiddels met een veldfout ook op de honken was gekomen): 4 – 1.
Ook in inning 3 deed Schiedam weer wat terug, maar ook nu niet meer dan 1 punt, uit 2 honkslagen. In de gelijkmakende slagbeurt kwam Berry door een honkslag op de kussens en hij kwam over de thuisplaat samen met Sander, die zijn 1e homerun produceerde! Toen volgde de honkslag van Jurgen Kloosterman, die zelf scoorde door een honkslag van Vikash Thakoerdat: 7 – 2. Zoals gezegd, in inning 4 werd Maurice gewisseld, 2 veldfouten, 3 honkslagen en totaal 3 runs zorgden daarvoor. Stefan Droog was zijn opvolger en die maakte de 3 nullen en kreeg 1 honkslag tegen in die inning.
Ook de bezoekers zetten een nieuwe man op de heuvel (in de Vlaardingse dug-out wisselden ondertussen Berry en Jurgen hun plekje in voor Don en Michael), die kon echter niet voorkomen dat de honken volliepen (met al 2 man uit!): geraakt werper voor Don, 2honkslag van Sander, geraakt werper voor Michael. Ook Stefan kreeg geraakt werper en dus leverde dat automatisch een punt op: 8 – 5. In inning 5 mocht ook junior Edwin Prins opdraven, ten koste van Derrick.
De Schiedammers kregen toen al vat op de pitches van Stefan, 2 honkslagen en een 2 honkslag leverden 1 punt op. Daarna een wilde worp en een honkslag, 2 runs. Wederom een honkslag volgde en toen eindelijk de 1e nul. Goed honklopen en een Vlaardingse veldfout zorgden voor 1 punt, daarna de 2e nul. Een honkslag was goed voor nog een run, de honkslag daarna niet meer. In de gelijkmakende slagbeurt liet Holy zich echter ook niet onbetuigd, honkslagen waren er voor Edwin en Rene, evenals voor Maikel hoewel toen de Schiedammers moeite kregen met de veldverlichting en de hoog geslagen ballen weleens “kwijt” waren. Dat gold ook toen Sander een honkslag sloeg waarop maar liefst 3 man konden scoren! 11 – 10 eindstand want men besloot te stoppen omdat het licht toen de veldpartij teveel parten speelde (zegt men…)
Ook al was het “maar” een oefenpot, het was 2 uur leuk honkbal om te zien en als je dan je grote broer ook nog verslaat, mooi toch?
As. zondag hopelijk de lang verwachte revanche tegen Storks-2 als de regen geen spelbreker is.
(noot van de auteur: dat was dus helaas wel het geval.


